bb0a60d4a2d07b16 Північний Льодовитий океан стає частиною Атлантики

Північний Льодовитий океан стає частиною Атлантики

Глобальне потепління вже сьогодні змінює усталений порядок у природі.  Холодні арктичні води скоро стануть частиною Атлантичного океану.

Такі твердження висувають вчені з Норвезького інституту морських досліджень.

Кліматичні зміни в Північному Льодовитому океані набули шаленого розмаху. Наприклад, Баренцове море за 18 років нагрілося на 1,5ºС. Це свідчить про те, що глобальне потепління торкнулося навіть Арктики.

“Температура вод і солоність показують, що потепління супроводжується абсолютною зміною характеру Північного океану. Баренцове море – це ворота в Арктику. Але Атлантичний океан поступово перетворює цей регіон”, – заявляють вчені з Бергенского університету.

Як зазначають науковці,  Атлантика і Арктика має не тільки різне географічне розташування, а й різні характеристики. Так, для в арктичних морях  характерна холодні поверхневі води, які покриті шапкою прісноводного льоду і тепліші донні течії з Атлантичного океану. Проте частина океану, яка має бути під льодом, останнім часом залишається відкритою. Лід осипається, поверхневі води отримують замало прісних талих вод, тому глибинні Атлантичні води змішуються з верхніми холодними шарами, не тільки нагріваючи океан, але і роблячи його більш солоним.

Вчені наголошують, що зараз спостерігається тенденція, коли клімат північного регіону переходить в атлантичний, і це відбувається дуже швидко. Якщо прісноводний вхід не відновиться, води всього Льодовитого океану скоро змішаються і стануть частиною Атлантичної області. Це рідкісний подія в історії клімату.

Читайте также: