bb0a60d4a2d07b16 Площа річок на Землі виявилась на 44% більше, ніж вважали

Площа річок на Землі виявилась на 44% більше, ніж вважали

Науковці опублікували нову оцінку загальної площі річок і річкових потоків земного суходолу. За новими даними їхня площа 773 тисяч квадратних кілометрів. Це майже у півтора рази більше попередніх даних, йдеться у статті журналу Science.

Супутник NASA Landsat зробив знімки річок, це й допомогло науковцям вирахувати цю площу. Спеціальний алгоритм дозволив оцінити кількість річкової поверхні на тисячах знімків та об’єднати ці результати. Тож, на 44% нові дані вищі за попередні.

Ці дослідження свідчать: річки та водні потоки також віддають парникові гази в атмосферу, відчутно сприяючи глобальному потеплінню. Зокрема йдеться про метан, оксид азоту та інші леткі сполуки, які потрапляють у річки зі стічними водами.

Згодом вони випаровуються з поверхні річок, тому від їх площі залежить і їх загальний вплив на кліматичні процеси.

Як раніше писав “Український інтерес”, дослідники припускають, що біля Африки може з’явитися новий океан. Десять років тому у віддаленому районі Ефіопії Афар утворилася 60-кілометрова тріщина. На цьому природні зміни не припинилися: на континенті постійно стаються підземні поштовхи й розщелина збільшується.

Окрім цього, учені досліджують Гавайські острови. Адже зараз там продовжує збільшуватися кількість тріщин в землі. Дослідники вважають, що така тенденція призведе до серйозних і руйнівних наслідків для островів – вони можуть зникнути з лиця Землі.

Читайте также: