bb0a60d4a2d07b16 Виявили двійника Землі

Виявили двійника Землі

У дослідженні, проведеному американськими вченими, розкриваються нові подробиці про одну екзопланету, розташовану на відстані 500 світлових років від Землі, з яких випливає, що ця планета ще більше схожа на Землю, ніж вважалося раніше.

Дослідження опубліковане в журналі Astronomical Journal.

Планета Kepler-186f є першою ідентифікованою позасонячною планетою розміром з Землю, що знаходиться в зоні життя батьківської зірки. Це означає, що планета знаходиться на помірній відстані від зірки, і температурний режим на поверхні планети дозволяє воді існувати в рідкому стані.

У цьому дослідженні, проведеному командою на чолі з ЮТОНГ Шаном (Yutong Shan) були побудовані комп’ютерні моделі динаміки осі обертання цієї екзопланети. Ця динаміка визначає нахил осі власного обертання планети, а також його зміна з плином часу. Нахил осі впливає на зміну сезонів і клімат на поверхні планети, оскільки він визначає кількість світла батьківської зірки, що досягає поверхні планети.

У своїй роботі дослідники показують, що нахил осі планети Kepler-186f є дуже стабільним, так само як і в випадку Землі, тому, ймовірно, зміна сезонів на планеті відбувається регулярно, а клімат є стабільним. Крім того, дослідники вважають, що настільки ж стабільним є нахил осі обертання і для планети Kepler-62f, «суперземлі», що обертається довкола зірки та знаходиться на відстані приблизно 1200 світлових років від нас.

Читайте также: